26 czerwca 2019 11:07 | Aktualności

Innowacje świetlicy - SP3 w Zielonce

W roku szkolnym 2018/2019 w świetlicy szkolnej przeprowadzono innowację pedagogiczną, która miała na celu zapoznanie z miejscowością, z jej historią. Dzieci miały możliwość współpracy z uczniami z drugiej szkoły, mieszczącej się w Nowych Iganiach.

W środę rano 29 mają 2019 roku grupa dzieci ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Nowych Iganiach oraz dzieci ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Zielonce wzięły udział w podsumowaniu innowacji pedagogicznej pt. “Nasze Małe Ojczyzny ”

Za pomocą Internetu dzieci z obu szkół miały okazję poznać się bezpośrednio na żywo. Dzieci rozmawiałyśmy o tym, jak wyglądają ich miejscowości, opowiadały o swoich szkołach, rozmawiały o tym. jak spędzają wolny czas, jak lubią spędzać czas na świetlicy.

Efekty tych działań to prace plastyczne, legenda oraz to czego nie możemy pokazać - to mnóstwo emocji, które towarzyszyły dzieciom.

malowanazielonka.jpg

Nauczyciele z naszej świetlicy zorganizowali także dla wszystkich chętnych uczniów konkurs literacki na wymyślenie i napisanie legendy związanej z naszym miasteczkiem.

Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu literackiego "Legenda o Zielonce" odbyło sie podczas szkolnego pikniku organizowanego przeez Radę Rodziców 8 czerwca.
Miejsce pierwsze za legendę przyznano Faustynie Woronowicz z klasy 6a, miejsce drugie Julii Leszczyńskiej z klasy 7a.

Gratulujemy !!!