05 września 2019 15:18 | Aktualności

Spotkanie z misjonarzem

5 września w naszej szkole odbyło się spotkanie wybranej grupy uczniów z Ojcem Biskupem Tadeuszem Kusym, który jest pracuje w Republice Środkowej Afryki.

Ojciec Biskup podczas krótkiego pobytu w Zielonce chciał osobiście podziękować za ofiary, które 2 lata temu przekazała mu grupa rodziców dzieci, wtedy klas trzecich. Za przekazane pieniądze zostały kupione ławki do jednej z klas szkoły diecezjalnej w Kaga Bandoro, o czym pisaliśmy też na naszej stronie internetowej. Podczas dzisiejszego spotkania Ojciec Biskup krótko opowiedział o kraju, w którym pracuje, o sytuacji wojny panującej tam od kilku lat. Podzielił się też historią swojego powołania.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 4a, 5a, 5c, 6b oraz niektórzy członkowie koła misyjnego.

zobacz naszą publikację  o efektach współpracy i pomocy dla Afryki

tu Dar serca dla Afryki

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP