06 września 2019 13:35 | Aktualności

"Wyśpiewać misje" - mamy pierwsze miejsce

MIĘDZYNARODOWY MISYJNY KONKURS MUZYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

„Wyśpiewać misje” – pod takim hasłem, w ramach przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, Sekretariat Generalny Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Rzymie ogłosił konkurs muzyczny dla dzieci ze 134 krajów świata.

Przed uczestnikami konkursu postawiono zadanie napisania tekstu piosenki w ojczystym języku o misyjnym zaangażowaniu z nawiązaniem do hasła „Ochrzczeni i posłani”. Kompozycja muzyczna i ewentualny teledysk miała odzwierciedlać tradycje i zwyczaje własnego środowiska.

Zwycięzcami polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Wyśpiewać misje” zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce pod opieką s. Gabrieli Chodzińskiej OP (diecezja warszawsko-praska).

Dziękujemy ks. Bartłomiejowi Winkowi, muzykowi i organizatorowi koncertów „Nieziemskie Granie”, za wnikliwą i merytoryczną ocenę prac. Wszystkie wyróżnione piosenki zostaną nagrodzone i zaprezentowane w misyjnych materiałach podsumowujących obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, a piosenka finalistów (teledysk) będzie reprezentować dzieci, młodzież i animatorów PDMD z Polski na arenie międzynarodowej.

Niech Bóg nam błogosławi :)
s. Gabriela OP