Aktualności

23 września 2019 12:48 | Aktualności

3MAM TALENT - jak to było...

Stało się! Najlepsi z najlepszych, najodważniejsi i zdeterminowani by walczyć o swoje marzenia stanęli razem na jednej scenie… a właściwie na czterech!

 

Tygodnie przygotowań, godziny niezliczonych prób i wielkie oczekiwania doprowadziły nas do finału… 20 września o godzinie 10:45 nastąpiło oficjalne otwarcie cyklu imprez artystycznych w naszej szkole pod nazwą 3 MAM TALENT !

 

Wraz z dźwiękiem pierwszego dzwonka sygnalizującego początek nowego roku szkolnego nasz nauczyciel, Pan Michał Krawiec wyruszył na trudną misję wychwycenia największych, najbardziej spektakularnych i nietuzinkowych talentów naszej szkoły. Zadanie było o tyle trudne że wszyscy nasi uczniowie talent posiadają! Najodważniejsi, gotowi walczyć o swoje marzenia już w pierwszym tygodniu zgłosili się do występów. Prawdziwym wyzwaniem okazało się jednak wychwycenie tych wyjątkowych, którzy na co dzień nieśmiało przemierzają korytarze szkolne ukrywając swoje możliwości. Po upływie dwóch tygodni misja zakończyła się sukcesem! Pan Michał swoim darem przekonywania i niezwykłą umiejętnością odnajdywania talentów nawet w najbardziej nieśmiałych osobowościach zebrał silną grupę ponad 30 uczniów gotowych by zawalczyć o najwyższą stawkę i miejsce na podium.

 

Pierwszy, inauguracyjny festiwal 3MAM TALENT upłynął nam pod znakiem naprawdę dobrej zabawy, zapierających dech w piersi akrobacji oraz dreszczy wywołanych przez wokal dochodzący do granic rejestru dźwięków ludzkich.

 

Do konkursu stanęli uczniowie z klas 4 – 8. Z racji dużej różnorodności występów i indywidualnych zapotrzebowań naszych uczestników konieczne było stworzenie sceny spełniającej wymogi wokalistów, tancerzy, sportowców, malarzy i mistrzów pianina.

 

Tanecznym krokiem festiwal otworzyły roztańczone ,,GRUBE KLUCHY,, wprowadzając nas wszystkich w iście rozrywkowy nastrój. Tanecznych występów nie brakowało – nasi uczestnicy zaprezentowali różne style tańca od hip-hopu do freestyle’u. Najodważniejsi dali solowe występy nagrodzone słusznie owacjami na stojąco! Nie zabrakło również spektakularnych występów solowych i grupowych naszych najzdolniejszych wokalistów śpiewających nie tylko w naszym ojczystym języku ale również po angielsku i nawet francusku! Muzyczna przygoda nie zakończyła się tylko na występach wokalnych – publiczność oczarowała również ,,SERENADA,, naszej uczestniczki z klasy 6! Spragnieni wizualnych doznań również odnaleźli coś dla siebie – dwie uczennice klas starszych zaprezentowały swoje dzieła na miarę Picassa umiejętnie opowiadając o procesie tworzenia i inspiracjach! Najbardziej spektakularny występ przypadł jednak naszemu mistrzowi Europy w dziedzinie KARATE – który z pomocą swojego sensei’a oraz drużynowej maskotki dał pokaz umiejętności który na długo zapadnie w naszej pamięci…

 

Czas występów był niezwykle pracowity dla naszego JURY – które sprawiedliwie i obiektywnie poszukiwało tych najlepszych z najlepszych. Po długiej i wyczerpującej debacie nasi jurorzy w składzie – Pani Ewa Uszyńska, Pani Patrycja Pasynczuk oraz Wiktorii I Zuzi – przedstawicielek grona uczniowskiego wyłonili następujących zwycięzców:

 

1 miejsce ex aequo – KUBA MALINOWSKI ( POKAZ KARATE )

KAMILA CICHOCKA ( TANIEC I WYSTĘP WOKALNY)

 

2 miejsce – WIKTORIA KONOFALSKA ( WYSTĘP WOKALNY )

 

3 miejsce – Łukasz Ejsmund ( TANIEC FREESTYLE )

 

Nad całością przygotowań – reżyserią, prowadzeniem oraz organizacją dekoracji czuwał nasz niezastąpiony mistrz mikrofonu Pan Michał wraz z Panią Magdaleną Kołodziejską. 3MAM TALENT jest jednak owocem pracy wielu pracowników szkoły – którzy zmotywowani chętnie włączyli się w tok przygotowań i realizacji tak dużego przedsięwzięcia.

Wielkie podziękowania należą się Pani Ewie Uszyńskiej – wychowawcy świetlicy – która zadbała wraz z innymi Paniami Świetliczankami o spektakularną oprawę wizualną festiwalu. Nie możemy również zapomnieć o naszych wuefistach – Pani Izie Milewskiej i Panu Markowi Staworko, którzy pomogli zorganizować nagrody dla naszych zwycięzców i upominki dla wszystkich uczestników.

 

Zwieńczeniem naszego festiwalu była wizyta gościa specjalnego – uczennicy naszej szkoły – Julii Perciak – dziewczynki której największym talentem jest silna wola walki z chorobą która towarzyszy jej na co dzień. Julia to prawdziwa wojowniczka! Pomimo przeciwności losu co dzień wstaje z uśmiechem na twarzy, gotowa by zacząć nowy dzień. Z racji faktu, że Julka bardzo rzadko gości w naszej szkole a nadarzyła się wyjątkowa okazja – wszak nasza Jula niedługo obchodzi swoje urodziny – cała sala zaśpiewała jej STO LAT – był to naprawdę magiczny moment który zapadnie w naszej pamięci na długo…

 

 

Oby do następnego festiwalu! Wróbelki ćwierkają że ten już na zimę… zatem młodzi, zdolni, utalentowani! Jesteście w dalszym ciągu poszukiwani! :)

relację spisał Michał Krawiec

Przeczytano: 1686 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: