Konkursy - ogłoszenia

19 lutego 2016 14:44 | Konkursy - ogłoszenia

Mocny, kto ufa miłosierdziu Boga

Konkurs diecezjalny "Mocny, kto ufa miłosierdziu Boga"  związany jest z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Miłosierdzia i przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:

- Dla uczniów klas I-III - konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji inspirowanej przypowieścią o Miłosiernym Ojcu - Synu marnotrawnym(Łk 15, 11-32).
- Uczniowie mają w dowolnej technice plastycznej przedstawić ilustrację inspirowaną przypowieścią.
- Ilustrację należy wykonać samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej w formacie A4 lub A3.
- Termin składania prac - do końca stycznia 2016 r.

- Dla uczniów klas IV-VI - konkurs literacki na wiersz bądź tekst prozy inspirowany przypowieścią o Miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 25-37).
- Uczniowie mają zastanowić się nad sensem i przesłaniem Słowa Bożego oraz zachętą skierowaną do każdego z nas przez Boga.
- Pracę należy wykonać samodzielnie. Wielkość pracy max jedna strona A4 (czcionką 14 pkt. Times New Roman).
- Termin składania prac - np 19 lutego 2016

Prace przyjmują nauczyciele katecheci.

Trzy najlepsze prace w każdej z kategorii zostaną przekazane do Wydziału Katechetycznego Kurii Warszawsko-Praskiej.

Prace należy przekazać i złożyć w Wydziale Katechetycznym diecezji do dnia 26 lutego 2016 roku

strona organizatora