Konkursy - ogłoszenia

01 marca 2016 15:10 | Konkursy - ogłoszenia

Błogosławiona Bolesławo - prowadź nas

II MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI „Błogosławiona Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas” organizowany dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych z Polski i spoza jej granic.

Przypominamy o zbliżającym się terminie zgłoszenia prac - do piątku 26 lutego.

Szeroki wybór rodzaju i technik prac: wiersz, modlitwa, wywiad, opowiadanie, rysunek, malarstwo, plakat, kolaż, komiks,

Celem konkursu jest wzbogacenie wiedzy o bł. Bolesławy Lament i odnoszenie jej do współczesności, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez uczestnictwo w konkursie oraz rozwinięcie wyobraźni i twórczego myślenia wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs rozpoczyna się od września 2015 r. Organizatorzy oczekują na zgłoszone prace do 1 marca 2016 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w kwietniu 2016 r.

W konkursie są dwie kategorie tematyczne - plastyczna oraz literacka, a regulamin bliżej określa tematykę i sposób wykonania pracy.

Uczestnicy konkursu będą przypisani do jednej z piąciu kategorii wiekowych.

W załącznikach regulamin konkursu wraz z formularzami zgłoszenia oraz zalecana literatura - do zapoznania się z postacią błogosławionej Bolesławy.

Zgłoszeniami do konkursu opiekuje się katechetka s. Gabriela.

Błogosławiona Bolesława Lament żyła w latach 1862-1946.

Założyła zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

Zapisano wiele jej wypowiedzi i sentencji