Hymn::Historia::Teledysk::oddajemy podręczniki i lektury

Konkursy - ogłoszenia

16 maja 2016 13:22 | Konkursy - ogłoszenia

Komiksy o legendach i baśniach Mazowsza

„Baśnie, podania i legendy Mazowsza w komiksie”
Konkurs dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego

Przypominamy o terminie do 15 maja.

Komiks można tworzyć komputerowe w programach typu PowerPoint, Word itp lub w programie www.toondoo.com online. Można korzystać z otwarych galerii clipart i innych określonych w regulaminie.

W komiksie można użyć też własne rysowane obrazki w programie komputerowym lub rysowane tradycyjnie obrazki i zeskanowane lub sfotografowane.

Utworzony komiks o dowolnej ilości obrazków zapisuje sie w formie pliku i eksportuje do pdf. W tej formie zapisamy na CD wysyła się do organizatoró konkursu.

Organizatorem konkursu jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczna placówka doskonalenia nauczycieli.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego, którzy dobrowolnie zadeklarują w nim swój udział.

Głównym celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszego komiksu utworzonego na podstawie powszechnie znanych i opublikowanych baśni, podań i legend Mazowsza.

Aby wziąć udział w konkursie, należy pobrać z zakładki Dokumenty formularz zgłoszeniowy (Załącznik nr 1), wypełnić go i wydrukować. Formularz powinien być podstemplowany przez szkołę (potwierdzenie, że Uczestnik Konkursu jest uczniem). Wymagane jest, aby uczeń posiadał opiekuna – nauczyciela.

Do formularza zgłoszeniowego powinien być dołączony Załącznik nr 3.

Dokumenty do pobrania:

Aby ułatwić Uczestnikom dotarcie do baśni, podań i legend Mazowsza, zamieszczamy poniżej wykaz publikacji, które są  dostępne w bibliotekach szkolnych, publicznych i pedagogicznych.

Terminarz Konkursu:

Ogłoszenie konkursu – 15 marca 2016 roku.

Zgłoszenia wstępne do konkursu –  15 kwietnia 2016 roku.

Prace konkursowe należy dostarczyć do OEIiZK do 16 maja 2016 roku.
(decyduje data stempla pocztowego).

Ogłoszenie wyników – 7 czerwca 2016 roku.

Wręczenie dyplomów i upominków odbędzie się w dniu 15 czerwca 2016 roku

strona konkursu      komiks.oeiizk.edu.pl

warto zobaczyć przykłady prac komiksowych z pierwszej edycji konkursu - najciekawsze nagrodzone prace: