Konkursy - ogłoszenia

22 lutego 2018 15:30 | Konkursy - ogłoszenia

KONKURS ORIGAMI - wyniki

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORIGAMI „MAGIA ZAMKNIĘTA W PAPIERZE” VII EDYCJA „ŁĄKI, POLA i POLANY”

TERMINY:
• ogłoszenie konkursu: październik 2017 roku
• termin składania prac: od 8 stycznia do 2 lutego 2018 roku
na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filia nr 1 (nie decyduje data stempla pocztowego, prace należy zapakować w taki sposób, aby nie uległy zniszczeniu), prace zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania oraz nadesłane po terminie nie będą oceniane
•termin uroczystego podsumowania konkursu – 10 marca 2018 roku

UCZESTNICY:
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich miłośników składania papieru zamieszkałych na terenie Polski.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
Należy indywidualnie wykonać pracę (obraz) związaną tematycznie z łąką, polem, polaną (kwiaty, rośliny, charakterystyczne zwierzęta i owady, i inne). Elementy obrazu należy wykonać w technice origami (płaskiej lub przestrzennej). Dopuszczalne jest użycie kleju w celu połączenia elementów, nie wolno nacinać kartki w trakcie składania. Można wykorzystać dodatki, np. kamyczki, liście, i inne do ozdobienia pracy. Każdy uczestnik może złożyć na konkurs tylko 1 pracę. Do pracy należy przykleić metryczkę (imię, nazwisko, kategoria, placówka, klasa lub indywidualnie) oraz wypełnić kartę zgłoszenia i oświadczenie. Karty zgłoszenia oraz oświadczeń prosimy nie przyklejać do pracy. Prace bez metryczki, bez karty zgłoszenia oraz oświadczenia nie będą oceniane.

KATEGORIE:
Prace będą oceniane w kategoriach:
• „maluchy” - przedszkolaki
• „dzieci” - uczniowie klas 1-3 SP
• „starszaki” - uczniowie klas 4-6 SP
• „nastolatki” - klasy 7 SP oraz uczniowie gimnazjów
• „młodzież” - uczniowie liceów i techników
• „łąka” - osoby dorosłe

FORMAT I WIELKOŚĆ PRACY :
Pracę (obraz) do powieszenia na ścianie należy wykonać na tekturze kwadratowej o boku 35 cm. Praca może zajmować całą powierzchnię lub jej część. Elementy (origami lub dodatki) mogą być przestrzenne, ale żadne nie mogą wystawać poza obszar pracy.

KRYTERIA OCENY:
Jury oceniać będzie zgodność pracy z tematem konkursu, kompozycję i estetykę pracy, oryginalność wykonania, trudność złożeń, dobór koloru i papieru.

NAGRODY:
Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Filia nr 1
Pl. Inwalidów Wojennych nr 3