Konkursy - ogłoszenia

18 grudnia 2017 09:30 | Konkursy - ogłoszenia

Konkurs grafiki komputerowej Betlejem '2017

BETLEJEM 2017 - szkolny konkurs grafiki komputerowej.

Jeszcze zdążysz wziąć udział w konkursie!

To nasz kolejny szkolny konkurs z grafiki komputerowej.

Dla chętnych i zainteresowanych uczniów klas młodszych i klas starszych.

Pracę wykonaną komputerowo zgłasza się w postaci pliku elektronicznego (na CD, USB). Pracę wykonuje uczeń samodzielnie - rysując w dowolnym programie komputerowym. Nie używa się żadnych gotowych szablonów, clipartów, gotowych figur i kształtów, nie korzysta się z fotografii ani innych grafik czy rysunków.

Jest to konkurs rysunkowy.

Programy graficzne, w których można wykonać pracę to np.: MsPaint dowolnej wersji, TuxPaint (bez stempli), Gimp, ArtRage, Pixia, Krita, Pixia, PaintNET, PINTA, MYPAINT, online sumopaint, picsart, PIXLR, itp.

Polecany rozmiar obrazka 800x600 pikseli w układzie poziomym.

Nazwa pliku: klasa_nazwisko_imie (bez użycia polskich znaków).

Przykładowo uczeń Mikołaj Śpiący z klasy 6d powinien nazwać swój plik 6d_spiacy_mikolaj.jpg

Zapis do formatu .jpg lub .png.

Temat pracy rysunkowej:

"W Betlejemskiej szopie Król na świat przychodzi"

Tematyka przedstawiona na rysunku wiąże podstawowe wiadomości z religii chrześcijan, oraz z historii i geografii starożytnej Palestyny,  przyrody, astronomii.

Praca wykonana samodzielnie - powinna być zgodna z tematem, przemyślana, staranna i estetyczna.

Termin zgłoszenia prac do 22 grudnia 2017 (piątek) do nauczyciela informatyki. Prace można wykonać na zajęciach kółka informatycznego lub w domu. Zgłaszać w formie pliku (na nośniku USB, CD) lub przesłać  mailem wraz z wszystkimi danymi (możliwe dla klas 5-6-7. Uczniom klas młodszych w przekazaniu lub przesłaniu pracy niechaj pomogą Rodzice lub starsze rodzeństwo.

Czy wiecie?

Pierwszy konkurs grafiki komputerowej w naszej szkole odbył się  w roku 1999 i dotyczył wielkanocnych pisanek.

A najdawniejszy konkurs grafiki komputerowej w naszej szkole z okazji Bożego Narodzenia był w roku 2005.

red ARN