PROJEKTY edukacyjne

17 listopada 2017 16:57 | PROJEKTY edukacyjne

Lekcje pilotażowe z robotami

W listopadzie rozpoczęliśmy realizację zajęć z robotami w projekcie edukacyjnym MoboLab. Dostarczono do szkoły komplet sprzętu oraz baterie. Na komputerach w pracowni informatycznej zainstalowano program do programowania dostosowany dla robotów oraz potrzebne sterowniki.

Rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji pilotażowych zajęć z klasami, aby zapoznać wszystkich uczniów praktycznie z kierowaniem robotami. Starsze klasy przypominają sobie kodowanie.

Klasy czwarte otrzymały już loginy do portalu squla, gdzie najpierw ćwiczyły na quizach z robotyki i programowania. Potem otrzymały dane do logowania na portal z kodowaniem, gdzie wykonują praktyczne ćwiczenia z układaniem poleceń z bloczków i sprawdzaniem ich wykonywania.

Już odbywają się lekcje zapoznawcze klas z robotami.