Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Zielonce
http://spzielonka.superszkolna.pl

04 marca 2016 10:34 | Zagraj, zaciekaw się...

Jak poruszać się po stronie szkolnej?

TERAZ BĘDĄ PORADY...

Newsy czyli wiadomości publikowane są w działach tematycznych - widzimy je po lewej stronie w krótkim menu. Są to następujące rodzaje wiadomości:

    Newsy czyli wiadomości w każdym dziale publikowane są chronologicznie to znaczy według daty. Najnowsze zawsze na górze. Starsze w dole listy, a potem na kolejnych stronach listy - cyferki stron z listą newsów (cyferki na górze listy i na dole także). Jest też przycisk ze słowem "Dalej". Na górze każdego "niusa" są przyciski - Poprzednia i Następna oraz Powrót do listy.

 

   Najobszerniejszy dział wiadomości to Aktualności. Są to opisania wydarzeń, które aktualnie się dzieje w szkole, a najczęściej już się zdarzyły i z tego powodu posiadają nie tylko treść pisaną ale także i fotografie.

 

    Dział Ogłoszenia to rodzaj takich wiadomości, które są ważne długi czas, nawet cały rok szkolny.

 

     Dział Komunikaty to takie wiadomości, które zapowiadają nadejście jakiegoś wydarzenia i po kilku dniach są już nieaktualne. Bardzo nieważne komunikaty trafiają do Archiwum swojego działu. Jeśli wydarzenie zostaje opisane i są fotografie, to bywa, że przerabia się Komunikat na Aktualność.

 

     Wiadomości o konkursach w swojej treści zawierają ważne załączniki - regulaminy, formularze zgłoszeniowe. W treści  i regulaminie podana jest data zgłaszania prac wyznaczona przez organizatorów konkursu. Data i godzina publikacji newsa o konkursie nie ma nic wspólnego z terminem zakończenia konkursu. Minione i nieaktualne newsy o konkursach są w Archiwum tego działu.

 

Baner o najpopularniejszych stronach jest w prawej kolumnie. Włącza on ranking najczęściej czytanych newsów niezależnie od działów.

 

Poprzez tzw. Tematy czyli słowa- tagi możemy wyszukać na stronie wiadomości przypisane poszczególnym słowom-hasłom np. związane z przedmiotem nauczania czy rodzajem wydarzenia. 

 

Kalendarz w prawej kolumnie strony także służy do znalezienia wiadomości opublikowanych w danym dniu. Jeśli po najechaniu myszką na wybrany dzień pojawia się "łapka", to po kliknięciu zobaczymy wiadomości spod tej daty z poszczególnych działów.

 

Długie menu główne w lewej kolumnie to spis stron statycznych to znaczy nie oznaczanych datą publikacji. Są to strony informacyjne zredagowane tak, aby nie trzeba było wciąż ich aktualizować. Wyjątkiem mogą tu być tylko strony klasowe, które mogą być nie tylko wizytówką klas, ale i rodzajem kroniki życia klasowego.