20 października 2017 15:00 | Ogłoszenia

SQULA znów w SP3

W r.szk. 2017-18 wszyscy uczniowie klas starszych ponownie otrzymali na lekcjach informatyki w październiku swoje darmowe szkolne konta logowania do SQULA.

Logowanie ucznia składa się z loginu i hasła i nie wymaga poczty elektronicznej.

Korzystaliśmy już z quizów z informatyki na różnych poziomach. Na zajęciach dodatkowych kółka informatycznego jest okazja do działana w quizach ze wszystkich przedmiotów, poznać gry i wyzwania. Podczas zastępstw w poprzednich latach w miarę możliwości różne klasy działały już w dziedzinie plastyki, przyrody, j. polskiego i angielskiego. Ciekawe było wspólne rozwiązywanie quizów w klasie wyposażonej w tablicę interaktywną.

squla.pl strona główna

Często korzystamy z quizów SQULA jako dodatkowej aktywności po wykonaniu zadania na lekcji informatyki. Jeśli jest okazja podczas zastępstwa nauczyciela i pracownia komputerowa akurat nie jest zajęta - to całą lekcję przeznaczamy na eksplorację portalu SQULA. Wówczas to cała klasa z radością i zaangażowaniem pokonuje kolejne poziomy zadań. Uczniowie w grupach dwuosobowych przy komputerze wspólnie rozwiązują quizy. Korzystamy z różnych rodzajów gier, wyzwań i pojedynków.

SQULA.PL zaloguj się

SQULA jest dostępna w godzinach nauki szkolnej 800-1500 bez żadnych opłat.

Oczywiście od poniedziałku do piątku, ale nie w dni wolne i weekendy. W pozostałym czasie można korzystac z demo, ale wtedy osiągnięcia i punktacja nie sumują się na koncie uczniowskim. Wersja demo portalu SQULA daje dostęp tylko do początkowych zadań różnych przedmiotów.

W szkole nauczyciel tworzy konta dla uczniów, zarządza swoją klasą i może monitorować postępy uczniów. Wgląd w osiągnięcia uczniów może być udostępniony nauczycielom prowadzącym przedmiot w danej klasie - proszę nauczycieli przedmiotów o zgłaszanie się w tej sprawie.

SQULA oferuje Rodzicom zakupy abonamentów w różnych wersjach i często w różnych promocjach. Oczywiście nie jest to konieczne, bo darmowe konto szkolne ucznia w zupełności zapewnia dostęp do portalu dla wszystkich uczniów na lekcjach i zajęciach dodatkowych. Uczniowie powinni pamiętać swoje dane logowania - nazwę użytkownika (login) i hasło. Nie jest to trudne, jeżeli często zaglądają na portal...

SQULA proponuje także Rodzicom możliwość próbnego konta rodzicielskiego połączonego z darmowym kontem szkolnym ucznia. Takie próbne konto 30-dniowe uaktywnia nauczyciel informatyki na prośbę Rodzica.

Zainteresowanych tą formą Rodziców proszę o zgłaszanie się do pracowni komputerowej podczas wywiadówki.

Darmowe szkolne konto ucznia połączone z abonamentowym umożliwia połączenie osiągnięć i wykorzystywanie bonusów i zamiany zdobytych punktów na prezenty i awatary. Rodzic ma wówczas wgląd w raporty postępów dziecka.

Z portalu można korzystać na komputerze stacjonarnym oraz na iPadach i tabletach różnych typów (nie wszystkich) - aplikacja darmowa jest do pobrania.

W r.szk. 2017/18 wszyscy uczniowie klas 4-6 otrzymali nowe listy promocyjne do rodziców przesłane nam z portalu SQULA, które mieli przekazać swoim Rodzicom. Listy zawierały kody promocji do zakupu abonamentu. Przy tym przekazywaliśmy zawsze informację, że dostęp darmowy w ramach określonych przez portal jest także w zupełności wystarczający.

W listopadzie otrzymaliśmy z portalu SQULA nowy kod zniżkowy dla Rodziców - SQ1234 ważny do 30 listopada 2017.

W tym roku uczniowie klas czwartych otrzymali po raz pierwszy swoje konta do portalu.

Pierwsze logowanie na zajęciach informatyki. a potem mają korzystać tyle, ile chcą lub potrzebują - w zakresie wszystkich przedmiotów. Oczywiście wciąż przypominamy, że od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 i pomijając różne święta.

Na niektórych lekcjach informatyki będziemy sprawdzać, czy uczniowie klas czwartych już pamiętają swoje loginy.

Nauczyciel w panelu klasy widzi postępy uczniów.

UWAGA -

w portalu każdemu quizowi towarzyszą efekty dźwiękowe i muzyczne, a my w pracowni komputerowej nie mamy na wyposażeniu słuchawek.

Zwracamy się do Rodziców, aby zakupili uczniom zwykłe niewielkie słuchawki (np.douszne) z wtyczką na "jack" - aby uczniowie w trakcie zajęć mogli podłączać je sobie do komputera i słyszeć dźwięki.

Słuchawki powinny być przynoszone w jakichś małych pudełeczkach, nie wkładane luzem do plecaka!

filmik o portalu SQULA

Dopisek z r.szk.2016/17:

Aktualizacja - konta do SQULA.PL otrzymali uczniowie klasy 2B (zalogowali się w dniu 12 stycznia 2017). Brawo!

Aktualizacja 2 - konta do SQULA.PL otrzymali także uczniowie klasy 2A (zalogowali się w dniu 30 stycznia 2017). Brawo!