30 października 2017 08:23 | Ogłoszenia

Kółko informatyczne - ZMIANA

UWAGA - zmiana terminu zajęć kółka informatycznego dla klas 4-7.

W związku ze zmianami planu w SP4 otrzymaliśmy inne dostępne terminy na wejście do pracowni. Od początku listopada zajęcia będą we czwartki i piątki na 8 godzinie lekcyjnej.

(Jeżeli będzie zbyt mało uczestników, to jeden z tych terminów będziemy musieli skasować.)

ZMIANA - po przeprowadzeniu zajęć kółka przez dwa tygodnie odwołujemy termin czwartkowy z powodu zbyt małej ilości uczestników.

Zajęcia dla uczniów klas 4-7 naszej szkoły odbędą się na 8 godzinie lekcyjnej w godzinach 14:35 - 15:20 w sali informatycznej nr 19-II, tej samej, gdzie odbywamy lekcje informatyki i zajęć komputerowych. Zbiórka uczestników przy szatni.

Jednocześnie informuję, że w czwartek bezpośrednio po zajęciach kółka planowany jest blok 2-godzinny z projektu MoboLab -"Stwórz swojego robota (Arduino)", a w piątek blok 2-godzinny MoboLab -"Zaprogramuj robota". Są to lekcje 9-10 czyli do godz.15:25-17:00. Prowadzimy nabór chętnych z klas 4-7. Informacje tu.

Na zajęcia kółka informatycznego zapraszam wszystkich uczniów zainteresowanych konkursami informatycznymi, programowaniem i grafiką komputerową.

Chęć udziału w zajęciach powinni potwierdzić Rodzice w uczniowskich zeszytach kontaktowych, które proszę przynieść ze sobą i pokazać. Można także potwierdzić zgłoszenie ucznia na zajęcia przez Dziennik Elektroniczny.

Co robimy na zajęciach?

Od środy 27 września zajęcia koła informatycznego odbywały się do końca października, zawsze na lekcji 8 w godzinach 14:35 - 15:20 w sali informatycznej nr 19-II. Frekwencja liczyła poniżej 10 osób.

Na zajęciach we wrześniu i październiku trwały  przygotowania do konkursu informatycznego BÓBR. Wymaganą rejestrację na platformie konkursowej przeprowadzają uczniowie samodzielnie (konieczna umiejętność korzystania z poczty elektronicznej).

O szczegółach konkursu czytaj tu.

Próbne logowania konkursowe i rozwiązywanie próbnych zadań odbyło się w środę 4 października w godz.12:00-12:30. Udział wzięło 5 zawodników. W tym czasie zajęcia według planu w sali ma nasza kl. 5c, i jest możliwe zorganizowanie tego próbnego logowania i rozgrywek dla zawodników z różnych klas 4-5-6.

Zawodnicy z klas 7 mieli rozgrywki próbne we wtorek, kiedy w sali nie ma naszych zajęć.

Mamy jeszcze kilka tygodni na trening na zadaniach z poprzednich edycji konkursu.

UWAGA - Rozgrywki oficjalne konkursu BÓBR odbędą się 14 i 15 listopada.

Rozpoczynamy także przygotowania do konkursu przedmiotowego z informatyki miniLOGIA. Konkurs programowania grafiki żółwia w środowisku Logomocja-Imagine lub w języku Python z modułem turtle.

Zadania I etapu konkursu miniLogia16 ogłoszono 25 października. Należy zarejestrować się samodzielnie na platformie konkursu. Przygotować sie i rozwiązać test online oraz opracować samodzielnie rozwiązania trzech zadań.  Do szkoły należy przynieść formularz zgłoszenia podpisany przez rodziców. Termin końcowy na prace to 15 listopada godz.14:00.