Ogłoszenia

03 września 2019 08:00 | Ogłoszenia

E-Dziennik dla opornych! Jakieś kody do dziennika?

NOWA PRZYJAZNA INSTRUKCJA.

Zapraszamy do skorzystania wszystkich tych Rodziców i Uczniów naszej szkoły, którzy do tej pory nie mogą "zalogować się" do E-Dziennika.

Oto jakie kolejne kroki należy wykonać, aby bez przeszkód cieszyć się z komputerowego błyskawicznego dostępu do informacji o stopniach, uwagach, terminach sprawdzianów, pracach domowych.

1. Należy posiadać własny adres poczty elektronicznej i umieć z niego korzystać. Osoby nieposiadające swojego adresu poczty elektronicznej zakładają bezpłatne konto np. na portalu wp.pl

 

2. Należy swój adres poczty elektronicznej dokładnie zapisać na karteczce (nie pomylić ani jednego znaku) i przekazać wychowawcy klasy, do której uczęszcza dziecko. Otrzymany adres poczty elektronicznej wychowawca umieszcza we właściwym miejscu bazy adresowej E-Dziennika i wysyła z systemu tzw wiadomość powitalną.

 

3. Należy na komputerze stacjonarnym w swojej poczcie odebrać wiadomość powitalną z instrukcją. Wiadomość może być w głównym folderze lub w innym np. w spamie lub społecznościach. Zawarta w tej wiadomości instrukcja jest też umieszczona na naszej stronie tu.

 

4. Na komputerze stacjonarnym należy w przeglądarce internetowej wejść na stronę naszego dziennika

https://uonetplus.vulcan.net.pl/zielonka

(ten link jest też w wiadomości powitalnej)

 

5. Na stronie E-Dziennika naszej szkoły (upewnij się, że na końcu tego adresu jest: zielonka!) należy kliknąć zielony napis "zaloguj się >".

 

6. Należy odnaleźć na stronie mały napis "załóż konto", który rozpoczyna aktywację konta i kliknąć.

 

7. Należy w formularzu wpisać dokładnie swój adres poczty elektronicznej, zaznaczyć opcję "Nie jestem robotem" i wykonać instrukcje z obrazkami, które się pojawią, a następnie nacisnąć przycisk zielony -"Wyślij wiadomość >"

 

8. Należy odebrać tę wiadomość w swojej poczcie (odświeżyć pocztę)

 

9. Należy w odebranej wiadomości kliknąć link do ustawienia swojego hasła do E-Dziennika.

 

10. Należy ułożyć sobie hasło i w prowadzić je dwukrotnie do formularza zgodnie z instrukcją i zatwierdzić. Hasło nie powino być takie samo jak do poczty elektronicznej (dla bezpieczeństwa). W razie odrzucenia wpisu przez system przeczytać dokładnie informację o przyczynach odrzucenia i powtórzyć czynność ustawiania hasła aż do skutku. Hasło należy sobie zapisać w miejscu sobie tylko znanym.

 

11. Należy zgodnie z instrukcją zamknąć okna przeglądarki i otworzyć na nowo adres naszego dziennika

https://uonetplus.vulcan.net.pl/zielonka

 

12. Na stronie naszego E-Dziennika nacisnąć  zielony napis "zaloguj się >".

 

13. Logowanie to wpisanie zgodnie z instrukcją nazwy swojego e-mail w górnym okienku oraz w dolnym okienku swojego hasła do E-Dziennika ustawionego poprzednio (nie jest to hasło do odebrania poczty)

 

14. Po zalogowaniu można przejść do instrukcji "dostęp mobilny" i ustawić sobie dostęp przez aplikację na swoim urządzeniu mobilnym (smartfon).


ŻYCZYMY POWODZENIA

instrukcja jak po raz pierwszy zalogować sie do Dziennika

a tu instrukcja jak odzyskać hasło


Przeczytano: 6899 razy. Wydrukuj|Do góry